Yangın Merdiveninin Sağladığı Avantajlar

Yangın merdiveninin avantajlarıBinalarda yangın güvenliğinin sağlanmasında yangın merdivenin önemi ve yeri oldukça büyüktür. Hayati önem taşıyan bu merdivenler bir çok avantajı da beraberinde getirir. Şimdi gelin bu kazanımları birlikte inceleyelim ve yaptığınız yatırımın boşa gitmediğini bir kez daha görün. Güvenlik tedbirlerinin en önemlisi olan yangın merdivenini yaptırdığınızda ilk olarak yönetmelikte yer alan sorumluluğunuzu yerine getirmiş olursunuz. Yapıya kullanım ruhsatı verilir ve bu konuda eksiklerinizi tamamlamış olursunuz. Bilindiği üzere özellikle ticari amaçla kullanılan yapıların bir çoğunda yangın merdiveni zorunluluğu bulunmaktadır. İhtiyaç duyulan uygulamanın inşası ile prosedürü yerine getirmiş olursunuz. Aynı anda üzerinize düşen vicdani sorumluluğu da yaparsınız. Zira bina içerisinde siz, sevdikleriniz, çalışma arkadaşlarınız oldukça fazla zaman geçirir. Yangın gibi acil bir durumda bu insanların zor durumda kalmadan, alevler ve duman yayılmadan dışarıya çıkma olanağı olur.

Binaya Yük Bindirmeyen Yangın Merdivenleri

Sanılanın aksine bu merdivenler binaya ek yük bindirmez. İnşa edilirken çelik ayaklar üzerine kurulumu gerçekleştirilir. Yapıdan bağımsız olarak bütün yük kurulduğu alana aktarılır. Bağlantı ise çelik plakalar ile yapılarak güvenli duruma getirilir. Bu aslında hayati bir konudur. Yaşam alanlarımız olan betonarme sistemler ne kadar hafif olursa dayanıklılığı da o kadar fazla olur. Bundan ötürü ek ağırlığa sebebiyet verecek unsurlardan kaçınmak gerekir. Neyse ki yangın merdiveni uygulamaları bu konuda bir sorun olarak karşımıza çıkmaz.

Yangın merdiveninin avantajlarından bir tanesi de uzun ömürlü ve sağlam oluşudur. Doğru şekilde imal edilir ve koruma altına alınması işin gerekli işlemler gerçekleştirilirse bu yatırımı bir kez yaparsınız ve sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz. Firmamız sağlamlığı arttırıp çürümeyi önlemek için imalatın tamamlanmasından sonra pas önleyici boya kullanır. Yıllar içerisinde meydana gelebilecek pas ve çürüme riski ortadan kalkmış olur.

Üretimini gerçekleştirmiş olduğumuz uygulamalar aynı zamanda apartmanlara değer katar. Demirbaş olarak kayıt altına alınır ve bu anlamda ihtiyaç duyulan adımlar tamamlanmış olur. Dolayısı ile yangın güvenliği sağlanmış daireler diğerlerine göre değer kazanır.

Artık acil kaçış merdiveni yaptırmak için çok daha fazla nedeniniz var. Gelin ihtiyaçları yerinde belirleyerek gerekli tedbirleri sizinle beraber alalım. Siz sadece arkanıza yaslanıp Hedef Mühendislik’le çalışmanın ayrıcalığının keyfini sürün. Bunun için yapmanız gereken tek şey bizi aramak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir