Yangın Merdiveni Üretimi Nasıl Yapılır?

Yangın merdiveni üretimi nasıl yapılır?Bir binada yangın güvenlik önlemleri alınmasına yönelik bir adım atıldığında ve sıra yangın merdivenine geldiğinde uzman kimselerden destek alınması gerektiğine değinerek yazımıza başlayalım. Herkesin bildiği üzere çelik malzemelerin uygun koşullarda birleştirilmesi ile üretim geçekleştirildiği için, başka bir yerde hazırlanarak kullanılmayacağı alana nakil mümkün değildir. O yüzden, yangın merdiveni üretimi yalnızca yerinde yapılabilmektedir. Firmamızla çalışmak istediğinizde bu işlemlerin aşama aşama hangi şekilde gerçekleştiğini maddeler halinde sıralamak istiyoruz. Böylelikle bizden hizmet almak istediğinizde yapılacak işlemlerle ilgili önceden fikir sahibi olursunuz. Her kurumsal, kendisini ispatlamayı başarmış firma gibi bizde işe incelemeler yaparak başlarız. Uzman personellerimizi sizi ziyaret ederek, yangın merdiveni üretiminin yapılacağı yeri analiz ederler. Tür, kullanılacak malzemeler, ihtiyaçlar, ek uygulamalar ve diğer her şeyi keşif esnasında belirliyoruz.

Yangın Merdiveni Üretimine Başlarken

Yukarıda belirtmiş olduğumuz aşamada belirlenen teknik detaylara göre, önceden belirlenmiş olan tarihte malzemeler, kullanılacak ekipmanlar ve ekip şantiye sahasına getirilir. Zeminin hazır hale getirilmesinin ardından yapılan çizimlere göre profillerin kesimi gerçekleştirilir. Ustalar malzemeleri kaynak kullanarak birleştirir. Bina cephesine özel çelik plakalar ve dübel ile bağlantı sağlanır. İskelet hazırlandıktan sonra basamaklar yönetmelikte belirtilen kurallara uygun şekilde yerlerine yerleştirilir. Son olarak korkuluk diye isimlendirilmiş olan ve aşağıya düşme tehlikesini ortadan kaldıran, profil malzemesinden yapılan donanım hazırlanır. Kontrollerin ardından eksik bir şey olmadığına ve kaynakların tam ve sağlam olduğuna kanaat getirildiğinde, çeliğin zaman içerisinde pas tutarak çürümesinin önüne geçilmesi için pas önleyici boya uygulaması yapılır.

Yangın merdiveni üretimi sıradan ustalar tarafından yapılamayacak kadar hassas bir konu olup, yönetmelikte yer verilen kurallar çerçevesinde yapılmalıdır. Aksi durumda hem inceleme için gelen yetkililer onay vermeyecek hemde yangın çıkması halinde amacına hizmet etmeyen bir merdivenle karşı karşıya kalınacaktır. Önceki yazılarımızın neredeyse tamamında bu konuya değinmeye çalıştık. Uzman kişilerle çalışmak, bütün unsurların kurallara uygun yapılması gibi konularda gereken hassasiyeti sizlerde göstermelisiniz.

Hedef Mühendislik her işi olayın vicdani boyutunun farkında olarak yapar. Acil durumlarda hiç bir problemin çıkmaması, insanların en ufak bir zarara dahi uğramadan dışarıya çıkmasını amaçlar. Z tipi, dairesel ve diğer türlerdeki yangın merdivenlerinde en kaliteli malzemeleri kullanır. Müşterilerine olması gerekeni en ince ayrıntılarına kadar anlatarak bilgi sunar.

Yaşadığınız yapılarda yangın güvenliğini sağlarken, yangın merdiveni üretimi kapsamında acil çıkış kapıları, yön levhaları, acil aydınlatma, sirenli ikaz sistemi, sprink diye tabir edilen söndürme sistemleri gibi bir çok ek hizmet sunuyoruz. Diğer firmalardan en büyük farkımız, olayı bir bütün olarak ele alıyor ve tüm eksikleri tek seferde ortadan kaldırıyor oluşumuzdur.

Can güvenliğini en üst seviyeye çıkaran, kurallara uygun, yüksek kaliteli ve eksiksiz hizmetlerimiz ile siz değerli müşterilerimizin her an yanındayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir