Yangın Merdiveni Şirketleri

yangın merdiveni şirketleriYangın merdiveni şirketleri, itfaiye yönetmeliklerine bağlı kalarak en uygun yangın merdiveni hizmetini müşterilerine sunmak ile görevli işletmelerdir. İtfaiyenin yönetmelikler ile merdivenleri zorunlu hale getirmesinin ardından, sektöre çok sayıda firma adım atmış ve bu alanda faaliyet yürütmeye başlamıştır. Bu irili ufaklı çok sayıdaki yangın merdiveni şirketleri genellikle gereken tecrübeye sahip olmayan kişilerden oluşturdukları ekipler ile çözüm üretmektedir. Tecrübe eksikliği, yönetmeliklere uygun olmayan projeler sonrasında mağduriyet yaşanan hizmetleri de beraberinde getirmektedir. Sahada uygulama yapan ekibin küçük hataları bile, yangın merdiveni tamamlandıktan sonra ruhsat alma işlemi esnasında ciddi sorunlara sebep olabilmekte ve gereksiz masraflar çıkarabilmektedir. Dolayısı ile yangın merdiveni şirketleri içinde seçim yaparken çok dikkatli davranmanız gerekmektedir.

Dikkat etmenizi gerektirecek bir diğer unsur ise, kullanılan malzeme ve malzemenin kalitesidir. Bazı yangın merdiveni şirketleri oldukça düşük fiyat teklifleri sunarlar. İşi aldıktan sonra yapmak mecburiyetinde olan bu firmalar çeşitli hilelere başvurmaktan çekinmemektedirler. Malzeme kalitesini ve kalınlıklarını düşürerek maliyetleri azaltmayı hedefleyebilirler. Teknik bilgi sahibi olmadığınız için bu durumu fark etmeyebilirsiniz ancak ruhsat aşamasında karşınıza büyük bir engel olarak çıkabilir. Malzeme kalınlıklarını düşüren bu kuruluşlar aynı zamanda yapılardaki insanların can güvenliğini de tehlikeye atmaktadır.

Afet anında insanların en hızlı şekilde dışarıya tahliye edilmesini sağlaması planlanan merdivenler, böyle durumlarda görevini yerine getiremeyecek ve daha büyük felaketlerin doğmasının önünü açacaklardır. Bu durumdan ötürü, sektöre yıllarını vermiş ve gereken tecrübeyi edinmiş yangın merdiveni şirketleri ile çalışmanız büyük önem taşır. Firma olarak müşterilerimize yönetmeliklerdeki kuralları harfiyen karşılayan, gereken malzeme kalınlıklarına sahip, sorunsuz yangın merdiveni projeleri üretiyoruz. Yangın esnasında merdivenlerin gerekliliğini ve önemini biliyor ve tüm hizmetlerimizi bu kapsamda sunuyoruz. Sizlere layık bir firma olabilmek için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz ve tüm projelerimize itfaiye uygunluk garantisi veriyoruz. Sizin, sevdiklerinizin ve çevrenizdekilerin günün büyük bir bölümünü içerisinde geçirdiği yapılarda yangına karşı önlem alma konusunda geç kalmayınız. Uzman ve kalitesini ispatlamayı başarmış olanlarla hemen iletişime geçerek merdiven, kapı, uyarı ve ikaz sistemlerinin yanı sıra söndürme sistemlerini uygulayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir