Yangın Merdiveni Nasıl Yapılır?

yangın merdiveni nasıl yapılırYangın merdiveni, binalar için zorunlu kaçış yollarının genel adıdır. Yangın merdivenleri sayesinde yangın gibi durumlarda insanlar güvenle, dumandan ve alevlerden etkilenmeden dışarıya ulaşabilmektedir. Yönetmeliğe göre bir çok yapı türü için zorunlu tutulmaktadır. Yaptırılmayınca kullanım için ruhsat alınamamaktadır. Bu uygulamalara sadece mecburiyet çerçevesinden bakmak yanlış olur. Çünkü içeride sadece başkaları değil, siz ve sevdiklerinize olabilirsiniz. Acil bir durumda kaçış merdivenine ihtiyaç duyulduğunda etraf ciddi tehlikeler barındırdığında sonuç korkunç olabilir. Halbuki küçük bir bütçe ayırarak uygulama yaptırdığınızda içiniz rahat olur. Çelik malzemelerle inşa edilmesi gereken bu unsurlar, uzman ellerce imal edilmelidir. Yapılabilecek en ufak hatalar dahi panik halinde kaçışın önünde büyük bir engel olarak karşımıza çıkabilir.

Yangın Merdiven İmalatı Nasıl Yapılmaktadır?

Bu yazıyı yazmaktaki asıl amacımız sizlere imalatın nasıl gerçekleştiğini anlatabilmektir. Bu aşamaya geçmeden önce firmamız bünyesinde şantiye alanında incelemeler yapılır. İhtiyaç duyulan merdiven türü, malzeme ve ekipman gibi belirlemeler yapılarak yol haritası çizilir. Hemen sonrasında sevk edilen malzemelerle inşa aşamasına geçiş yapılır. Zeminde hazırlık tamamlandıktan sonra taşıyıcı direkler dikilir. Şayet z tipi üretim yapılacaksa sahanlık hazırlanır. Sahanlık ve basamak taşıyıcıları tamamlanır ve basamaklara geçiş yapılır. 100 santime 25 santim olmak zorundadır. Son olarak korkulukla etrafı çevrilerek işlem tamamlanmış olur. Ortaya çıkan ürün gereken kaliteye sahip şekilde gerçekleştirilirse oldukça güvenilir ve uzun ömürlü olur.

Hedef Mühendislik bugüne kadar imza attığı sayısız projede işin en başından en sonuna kadar yakın bir ilgi göstermektedir. Onay sürecinin tamamlanmasının ardından dahi belirli aralıklarla müşterilerini ziyaret ederek bir takım kontroller yapmaktadır. Müşteri memnuniyetini her zaman ilk sırada tutan firmamız, bu doğrultuda gereken ne varsa yapmaktadır.

Elbette iş bununla bitmemektedir. Bazı yapılarda kaçış yollarını gösteren yönlendirici ve aydınlatmalara gerek duyulur. Akülü olan ve elektrik kesintisinden etkilenmeyen bu ürünler oldukça önemlidir. Özel hat çekilerek kullanıma hazırlanan uygulamaları da eksiksiz yapıyoruz. Yangın merdivenine de pas önleyici boya uygulaması yapıp, yıllar içerisinde meydana gelebilecek çürümeye karşı tedbir alıyoruz.

Yangın merdivenlerinin nasıl yapıldığını kısaca anlatmaya çalıştık. Ürünlerimiz hakkında merak edebileceğiniz diğer bütün konularla ilgili bilgiyi yanginmerdivenim.net/istanbul-yangin-merdiveni-firmalari/ sayfamızda bulabilirsiniz. Ayrıca çağrı merkezimizden irtibat kurarak da sorularınızı cevaplandırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir