Yangın Merdiveni İnşasında Önemli Noktalar

yangın merdiveni önerileriYangın merdiveni yaptırmak üzere yola koyulduğunuzda bir çok sorunla karşılaşabilirsiniz. Elbette konuyla ilgili mutlaka bir araştırma yapmışsınızdır ancak sağlıklı bilgi edinebileceğiniz bir kaynak yada daha önce yangın merdiveni yaptırmış bir tanıdığınız yoksa size bu konuda tavsiyeler verebilecek kimse yok demektir. Hedef Mühendislik olarak bizimle çalışmasanız dahi sizleri bu konuda en doğru şekilde bilgilendirmeyi isteriz. Sektöre yıllarını vermiş bir kuruluş olarak karşılaşabileceğiniz problemlerin neler olduğunu ve bunlarla karşılaşmamak adına yapabileceklerinizi ele almak istedik. Yazımız sayesinde yangın merdiveni yaptırırken yol haritası niteliği taşıyan bir rehber edinmiş olacaksınız. Ayrıca değinmediğimiz bir konu varsa bize sorularınızı ileterek uzman müşteri temsilcilerimizden en kısa süre içerisinde yanıt alabilirsiniz.

İşe Başlarken Doğru Analiz Yapın!

Yangın merdiveni inşası için ilk ve en önemli adımın doğru firma seçimi olduğuna daha önce bir çok kez değinmiştik. Şimdi bu konunun bütün boyutlarını değerlendireceğiz. Köklü, sektörde tecrübeli, kurumsal alt yapıya sahip olan, uzman bir kadroya sahip bir firmayla çalışmak, iyi sonuç almak adına yapabileceğiniz kritik unsurlardan biridir. Firmalara mutlaka yerinde keşif yaptırarak sunulacak hizmetin detaylarını belirtmelerini isteyin. Bu sayede işin sonunda herhangi bir sürprizle karşılaşmazsınız. Keşif uygulamasının bir diğer önemi ise, risklerin belirlenerek doğru yangın merdiveni türünün seçilerek planlamanın yapılmasına olanak sağlamasıdır.

Referans faktörü mutlaka üzerinde durulması gereken bir noktadır. Daha önce imal edilmiş projeler, kuruluş hakkında sağlıklı fikir sahibi olmanızın önünü açar. Hatta proje sahipleri ile telefon görüşmeleri yaparak izlenimlerini ve deneyimlerini paylaşmalarını isteyebilirsiniz.

Yangın Merdiveni Sözleşmesinin Önemi

Firmamız bünyesinde her iş için özel sözleşme yapılmaktadır. Bu anlaşma sayesinde iş sahipleri kendisini güvence altına alabilmektedir. Mutabakata vardığınızda yazılı olarak bir metin hazırlanmasını talep ediniz. Kullanılacak malzemelerin, iş teslim süresinin, ödeme şartlarının ve diğer bütün teknik detayların bu metin içerisinde yer aldığından emin olunuz.

Bize gelen çağrılar arasında yarım kalmış yangın merdivenlerinin tamamlanmasına yönelik talepler de yer almaktadır. Yukarıda belirttiğimiz şartların kesinleştirilmemiş olmasından yaşanan anlaşmazlıklara dayanan bu istekler de en kısa süre içerisinde tamamlanarak teslim edilmektedir. Böyle karmaşaların içerisinde yer almamak için yapacağınız şey, sözleşme yapmaktır.

Üç Boyutlu Yangın Merdiveni Modellemesi

Size özel üç boyutlu modelleme talebiniz sayesinde, iş bitiminde sahip olacağınız yangın merdiveninin ön izlemesini yapmış olursunuz. Beklenmedik bir sonuçla karşı karşıya kalmamak adına bu çizimler size yardımcı olacaktır. Profesyonel kuruluşlar bedelsiz olarak belirttiğimiz çalışmayı gerçekleştirerek müşterilerine sunarlar. Hedef Mühendislik’te de ücretsiz ayrıcalıklar çerçevesinde gerçekleştirilir.

Teslimatta Kontrol

İnşa aşaması tamamlandıktan sonra sözleşmede yer verilmiş olan malzemelerin bire bir aynı şekilde kullanıldığından emin olmak için mutlaka kontrollerinizi yapın. Yangın yönetmeliğine uygun olduğundan emin olun. Çünkü son evrede yetkililer incelemeye geldiğinde bir eksik tespit ederlerse onay vermeyeceklerdir. Güvenilir firmalarla çalıştığınızda buna gerek duymazsınız.

Sonuç olarak, doğru adımlar atarak doğru sonuçlar alabilirsiniz. Tavsiyelerimize uyarak kaliteli bir hizmet almanız dileğiyle..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir