Yangın Güvenliği

yangın güvenliğiYangın güvenliğinin sağlanması hem vicdani bir sorumluluktur hemde yönetmeliklerle zorunlu hale getirilmiştir. Kurallarda belirtilmiş olan teknik özellikleri taşıyan bütün yapılarda bu önlemlerin sürat ile alınması gerekmektedir. Peki bu önlemler nelerdir? Kimden destek almak gerekir ve nereden başlanmalıdır? Gelin bütün bu sorulara birlikte yanıt arayalım. Günümüzde yangın güvenliği danışmanlığı hizmeti veren bir çok firma bulunmaktadır. Bu firmalar ile iletişime geçmek atacağınız ilk adım olmalıdır. Kurumsal ve deneyimli firmalar binayı yerinde incelemek isteyecek ve ihtiyaçları belirleyip sizi bilgilendirecek; anlaşmanız halinde gereken bütün uygulamaları yapacaktır. Peki nedir bu uygulamalar? Sizler için maddeler halinde aşağıda sıralıyoruz.

  • Birinci ve en önemli madde yangın merdiveni.
  • Yangın kapısı uygulamaları.
  • Yangın söndürme ekipmanları.
  • Acil kaçış yönlendiricileri.

Bu dört madde genellikle yapıların yangından korunaklı hale getirilmesinde yeterli olsa da, bazen ek uygulamalara da ihtiyaç duyulur. Kurumsal bir kuruluşla çalışmak istediğinizde ihtiyaçların belirlenmesinin ve mutabakat sağlanmasının hemen ardından çalışmaya geçilir. Yönetmeliklerde belirtilmiş olan kurallara harfiyen riayet edilerek gereken bütün tedbirler hazır hale getirilerek kullanıma sunulur. Firma seçimi, burada oldukça önemli bir noktadır. Alanında uzman bir firmayla çalışmak, projenin selameti açısından oldukça mühimdir. Yangın güvenliğini tehlikeye düşürebilecek unsurların en başında deneyimsiz kişilerle çalışmak gelir.

Bir çok şirket sizlerin talebi halinde dışarıdan yapılacak yangın merdiveni için üç boyutlu çizimler sunarlar. Bu da sizin önceden fikir sahibi olmanıza ve daha hızlı karar almanıza yardımcı olur. Yangın güvenliği konusunun ne denli hayati rol oynadığı, daha önce meydana gelmiş olan yangın hadiseleri incelendiğinde bir kez daha ortaya çıkmaktadır. İşte bu yüzdendir ki, yaşam alanlarınızda bu önlemleri en kısa süreler içerisinde almalısınız. Sevdiklerinizle, ailenizle, arkadaşlarınızla keyifli vakit geçirirken aniden karşılaşabileceğiniz yangın gerçeğini hafife almayınız. Firmamız yangın güvenliği danışmanlığı alanında öncü kuruluşlardan bir tanesidir. Uzman kadromuz ve yıllar içerisinde edinmiş olduğumuz bilgi birikimi ile yapıları daha yaşanabilir ve korunaklı hale getiriyoruz. Sizlere bu anlamda kesintisiz hizmet sunabilmek için kurmuş olduğumuz çağrı merkezimiz üzerinden bize istediğiniz an ulaşabilir, uzman müşteri temsilcilerimizden destek alabilir, sorularınızı cevaplandırabilir ve yerinde ücretsiz keşif için randevu talep edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir