Sprinkler Sistemi

Sprinkler sistemiSprinkler sistemi yangın söndürme alanında otomatik olarak devreye giren ve yangınla mücadelede en etkili yöntemdir. Günümüzde sprinkler sistemi yönetmelikler ile zorunlu hale getirilmiştir ve bir çok yapı tipinde bulundurulması şart koşulmuştur. Özellikle sanayi ve üretim tesisleri başta olmak üzere büyük ölçekteki yapılarda bu gruba girmektedir. Hedef Mühendislik olarak bu alanda da müşterilerimize yönetmeliğe uygun ve yüksek kaliteli hizmetler sunmaktayız. Uzman ekibimiz ve yıllar içerisinde edinmiş olduğumuz bilgi birikimi ile İstanbul sprinkler sistemi sektörünün öncü kuruluşları arasında kendimize sağlam bir yer edindik. Bu doğrultuda müşterilerimize hak ettikleri kaliteyi sunmayı kendimize amaç edindik. Bilindiği gibi bu sistemlerin kendi içerisinde çeşitli türleri bulunmaktadır. Yerinde yapmış olduğumuz ücretsiz keşif uygulaması ile ihtiyaçları belirliyoruz. Keşif ekibimiz sizi bu konuda bilgilendirdikten sonra teknik incelemeler neticesinde elde edilen veriler çerçevesinde uygun çalışma planını hazırlıyor.

Otomatik Sprinkler Sistemi İle Önleminizi Alın!

Yangın söndürme denildiğinde akla ilk bu uygulamalar gelir. Yaşam alanlarımızda yangın riskine karşı alınabilecek önlemlerin başında geliyor olması ile talep oldukça yoğundur. Hem yönetmeliğe göre hemde vicdani açıdan yaşam alanlarınıza bu söndürme uygulamalarını en kısa süre içerisinde yaptırmanızı tavsiye ediyoruz. Meydana gelmiş olan yangınlar incelendiğinde sprinkler söndürme sistemi olan yapılarda can ve mal kayıplarının oldukça düşük seviyelerde olduğu görülmektedir. Bu kapsamda düzenlenen yönetmeliklerde kayıpları en aza indirmeyi hedeflemektedir.

Firmamız yangın güvenliği alanında uzmanlaşmış, bugüne dek sayısız projeye imza atmıştır. Müşterilerine en kaliteli hizmeti en makul rakamlar ile sunmayı kendisine misyon edinmiştir.

Sprinkler Sistemi Nasıl Çalışır?

Sprinkler sistemi nasıl çalışırTeknik incelemeler kullanılacak malzemelerin belirlenmesinde en önemli evredir. Firmamız incelemeler sonrasında kullanım alanlarına boru sistemleri döşeyerek binayı bir sarmaşık gibi sarar. Bu borular genellikle zeminde basınçlı hidrofor bağlantısıyla çalışır. Yangın algılandığında sistem devreye girerek basınçlı püskürtme yaparak alevlerin büyümede ve yayılmadan söndürülmesini sağlar. Su, köpük ve diğer söndürme seçenekleri, yapının kullanım amacına göre tercih edilir. Sisteme dahil olan dönüşler, vanalar, püskürtme uçları sorunsuz biçimde çalışmalıdır. Projelerimizi teslim etmeden hemen önce bir çok test gerçekleştirerek bu konudan emin oluruz ve sizlere kullanıma hazır biçimde sunarız.

Sprinkler Sisteminin Avantajları Nelerdir?

Diğer söndürme sistemlerine göre bir çok avantajları bulunmaktadır. Bunların en başında yangına en hızlı müdahale seçeneği olması gelmektedir. Yangının ve dumanın yayılmasını durdurması, etkili bir yöntem olması, kolay uygulanabilirliği ve yönetmeliğe göre yaptırılması gerektiğinden tercih edilmektedir. Geleneksek yangın söndürme tekniklerine göre daha uzun ömürlüdür. Doğru şekilde inşa edildiğinden yapı kullanım ömrünü tamamlayana kadar görevini sorunsuz biçimde yerine getirebilecek donanıma sahip olmaktadır.

Fiyatlar Nasıl Belirlenir?

Sprinkler sisteminde fiyatlar metre usulü belirlenir. Kullanılacak boruların türü ve uzunlukları birim fiyatı ile çarpılır. Diğer ek donanımlar da bu rakama belirlendiğinde toplam hizmet bedeli belirlenmiş olur. Firmamız en kaliteli malzemeleri kullanmakta ve müşterilerine en makul rakamları sunmaya gayret etmektedir.

Yüksek kaliteli, otomatik sprinkler sistemiyle ilgili sorularınızı ve keşif taleplerinizi çağrı merkezimiz üzerinden bizlere iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir