İstanbul Yangın Merdiveni İmalatı

İstanbul yangın merdiveni imalatıİstanbul yangın merdiveni imalatı sektörünün öncü kuruluşu olarak yüksek kaliteli yangın merdivenleri üretmeye devam ediyoruz. Bu uygulamalar, genellikle binanın dışına konumlandırılarak yapılan acil tahliye yoludur.  Kaliteli bir merdiven yalnızca çelik malzemeler kullanılarak inşa edilir. Yangın gibi riskli durumlarda yapının içerisinde yer alan insanların dışarıya güvenle çıkması amacı ile yapılırlar. Isı ve alevlerden etkilenmeden gerekli hallerde kaçışı sağlaması için üretiminde yanıcı özelliğe sahip hiçbir maddenin kullanılmaması gerekir. İstanbul’da merdiven yapan firmalar arasında bir marka olmayı başarmış olan Hedef Mühendislik, müşterilerinin güvenini kazanarak kurallara uygun çözümler üretmektedir. Yürürlükte olan yasa gereğince gerekli şartları taşıyan, görevini eksiksiz yerine getirebilecek nitelikte ürünler sunmaktayız.

İmalatın Püf Noktaları Nelerdir?

Her işin kendi içerisinde birçok inceliği bulunmaktadır. Böylesine hassas bir ihtiyacın karşılanması esnasında ise mümkün olan en yüksek özverinin ve çabanın sergilenmesi gerekir. Yüksek verimli, sorunsuz bir uygulamanın ortaya çıkabilmesi için çok sayıda aşamadan geçilir. Her birinde yapılabilecek küçük hatalar dahi sürecin sonunda telafisi güç zorlukları beraberinde getirebilir.

Kaçış merdiveninin inşasında tecrübe ve bilgi birikimi ihtiyaç duyulan temel ilkelerdir. Ancak bunlar tek başına yeterli değildir. Sistemi bir çalışmanın meyvesini toplayabilmek için oldukça zorlu şartların üstesinden gelinmesi icap eder. Geçilen aşamaların neler olduğunu ve ne tür sorunlarla karşılaşılabileceğini gelin yakından inceleyelim.

İşe Teknik Analiz ve İncelemeler Yaparak Başlamak

Gereksinim duyulan ürünlerin belirlenmesi, planlamanın yapılması için ilk olarak kapsamlı bir inceleme yapılır. İnşanın yapılacağı alanında uzman kimselerce keşfedilmesi ile oldukça gerekli veriler elde edilir. Tür ve niteliklerin belirlenmesi, doğru malzeme seçimi, üretimi yapacak ekibin belirlenmesi gibi etmenlerin olgunlaştığı bu aşama sayesinde iş akışı belirlenmiş olur. Genellikle acil çıkışın kullanıldığı alanlarda bazı ek donanımlarda gerekeceğinden onlarda belirlenmiş olur ve plana ilave edilir.

İki ve Üç Boyutlu Modellemelerin Yapılışı

Kadromuz içerisinde bu çizimleri yapan uzman çalışma arkadaşlarımız bulunmaktadır. Keşif sonrası kendilerine verilen görsel ve bilgiler doğrultusunda tasarımları hazırlarlar. Kurallara uygunluğun bu aşamada dahi denetlenebilir olmasının önünü açarlar. Bir diğer avantajı da müşterilerimize üç boyutlu görseller sunabiliyor olmamızdır. Böylelikle alacağınız hizmetin nasıl şekilleneceğini ve ortaya nasıl bir ürün çıkacağını önceden görme fırsatı edinmiş olursunuz. Firmamız bünyesinde hiçbir bedel talep etmeden bu işlemi gerçekleştirmekteyiz.

Tedarik, Hazırlık ve Sevk Aşamaları

Önceden kullanılacak malzemelerin belirlenmesinin ardından bunların tedarik edilmesi gerekir. Ekipman ve donanımın hazır hale getirilmesi, atölyemizde başlayıp şantiye sahasında devam ettiğimiz bir iştir. Sevkin gerçekleştirilmesinin ardından birde zemin hazırlığı yapılır ki, uzun yıllar güvenle kullanılabilecek bir ürünün ortaya çıkabilmesi için hayati önem taşır.

Son Aşama: Yerinde İnşa

Merdiveni yerinde inşa ederken bir takım kurallara riayet etmek şarttır. Ekip üyelerimiz bütün hepsine uygun bir şekilde malzemeleri doğru ebatlarda keserek, kaynak yöntemiyle birbirine bağlar. Cepheyle bağlantı çelik plakalar ve dübel ile sağlanır. Ölçülerin her biri büyük bir titizlikle kontrol edilir. Basamaklar, sahanlık, yükseklik ve genişliklerin her biri doğru olmak zorundadır. Aksi halde onay almak mümkün olmadığından kalifiye elemanlardan oluşturduğumuz bir kadroyla hizmet veririz. Her şey tamamlandığında pas önleyici boya uygulaması yapılır ve son kontroller gerçekleştirilir. Herhangi bir eksik ya da hata tespit edilmesi halinde anında müdahale edilerek giderilir. Sonuç olarak kusursuza en yakın şekilde size teslimi gerçekleştirilir.

yangın merdiveni üretimi

Yönetmelikte Yer Alan Özellikler

“Binaların yangından korunması hakkındaki yönetmelik” bu alandaki en belirleyici unsurdur. Atılan her adım, yapılan her imalat bu kurallara harfiyen uygun biçimde hazırlanmak zorundadır. Şimdi türlere göre mecburiyetleri ele alacağız.

Dairesel: Daire şeklinde çelik bir boru etrafına konumlandırılan basamaklar, en dıştan çevreleyen korkuluklarla tamamlanan kaçış merdiveni türüdür. Dokuz buçuk metreye kadarki kat yüksekliklerinde kullanılabilir. Daha yüksek yapılarda kullanımı yapılan düzenlemeler neticesinde yasaklanmıştır.

Z Tipi: Z harfi şeklinde tasarlanır, en çok kullanılan seçenektir. Sahanlık ve dönüşleri bulunur. Gereken ölçü ve nitelikler aşağıdaki gibidir.

  • Basamak genişliği 100 cm, derinliği 25 cm’dir. Her 17 cm’de bir basamak olması gerekir.
  • Her 17 basamakta sahanlık mecburiyeti bulunmaktadır.
  • Belirli bir yükseklikten sonra binada iki tane yapılması gerekebilmektedir.

Bunlara ek olarak panik halinde kolayca açılabilen acil çıkış kapıları, yol gösteren yönlendirici ve aydınlatmalara da ihtiyaç duyulabilmektedir. Firmamız bütün bu unsurları İstanbul’un bütün bölgelerindeki müşterilerine eksiksiz şekilde sunmaktadır.

Vicdani Sorumluluklarınızı Yerine Getirmekte Geç Kalmayın

Ülkemizde her an çeşitli sebeplerden dolayı yaşanan yangın hadiseleri meydana gelebilmektedir. Böylesine vahim durumlarla karşılaşıldığında gereken tedbirlerin alınması ile facia boyutlarına ulaşmadan kontrol altına alınması mümkün olabilmektedir. Durumu tam tersine çevirdiğinizde can ve mal kayıplarının yaşanması kaçınılmaz bir son olmaktadır. Dolayısıyla önlemleri almak için bir adım atmak aslına bakılırsa vicdani bir sorumluluktur. Sizin ve çevrenizdekilerin can güvenliğini sağlayacak bu uygulamaları yaptırmaya hiç zaman kaybetmeden başlamalısınız. Bunun için bizi arayarak ücretsiz danışmanlık ayrıcalıklarımızdan faydalanabilirsiniz.

Yapı Tiplerine Göre Özel Çözümler

İstanbul gibi büyük şehirlerimizde bireysel ve ticari amaçlarla kullanılmak üzere çokça bina türü inşa edilmektedir. Kimileri yüksek risk grubundayken kimilerinde daha düşüktür. Hedef Mühendislik, tamamını için özel ürünleri ile müşterilerinin her an yanındadır. Bizi arayıp uzman müşteri temsilcilerimizle görüştüğünüzde sizi bilgilendirerek randevu alacaklardır. Hemen sonrasında müsait olduğunuz tarihte ziyaretinize gelinecek, belirlemeler yapılacaktır. Ücret talep etmeden yaptığımız bu işlem sayesinde çok kapsamlı bilgi sahibi olabilirsiniz. Çok geç olmadan bir adım attığınızda, geç kalınmadan gelerek kaçış yolunu ve gereken ne varsa oldukça kısa zaman zarfları içerisinde yapmaktayız. Siz kahvenizi yudumlayıp rahatlığın keyfini çıkarın, bizse yaşadığınız binayı yangına karşı daha güvenli bir hale getirelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir