İstanbul Yangın Merdiveni Firmaları

İstanbul yangın merdiveni firmalarıYangın merdiveni firmaları içerisinde projenize en uygununu seçmek, yönetmeliğe uygun ve kaliteli bir hizmet almak için olmazsa olmazdır. Dolayısı ile yıllar içerisinde kalitesini ve kendisini ispatlamış  kuruluşlar ile çalışmak sizlerin yararına olacaktır. Yapmanız gereken ilk şey firmanın geçmişte üretmiş olduğu projelere göz atmak olmalıdır. Gerek görseller ile gerekse yerinde yapacağınız gözlemle alacağınız hizmete dair fikir sahibi olabilirsiniz. İstanbul yangın merdiveni firmaları arasında tercih yaparken dikkat etmeniz gereken noktalara genel hatları ile değinmeye çalıştık. 2018 yılı itibariyle sektörde çeşitli ölçeklerde bir çok firma bulunmaktadır. Her geçen gün bunlara yenileri dahil olmaktadır. Doğru bir tercih yapmak işte tam da bu nokta da daha de önem kazanmaktadır.

İstanbul yangın merdiveni firmaları içerisinde kuruluşumuz hep bir adım önde olmuştur. Bugüne dek ardımızda sayısız memnun müşteri ve onlarda kaliteli uygulama bıraktık. Gerek acil kaçış, gerekse diğer yangın güvenlik unsurları anlamında çözümler ürettik. Bizimle çalışan herkese bir takım özel ayrıcalıklar sunduk. Ücretsiz keşif ve projelendirme gibi uygulamalarda müşterilerimizden hiç bir ek ücret talep etmedik. İşin en başından en sonuna kadar mümkün olan en yüksek titizlikle hareket ederek, bütün adımlarımızı bu doğrultuda attık. Bütün bu kalite politikalarımız müşterilerimiz tarafından oldukça olumlu karşılandı ve bugünlerimize ulaşmamızda en önemli rolü oynadı.

yangın merdiveni imalat aşamaları
Yangın merdiveni firmalarından farklı olarak, her bir bireyi alanında yıllarca uzmanlaşmış takım arkadaşlarımızla büyük bir ekibe sahibiz. Tecrübenin ve uzmanlığın bir sınırı olmadığından bu arkadaşlarımıza belirli aralıklar ile çeşitli eğitimler vererek kaliteyi her zaman daha yükseğe taşımaya gayret ediyoruz. Bizimle çalışmak isterseniz bilgisayar ortamında üç boyutlu çizimler yaparak onayınıza sunuyoruz. Onayladığınız çizimlerin bire bir aynısını yönetmeliğe harfiyen uygun şekilde uygulayarak sorunsuz, kullanıma hazır biçimde teslim ediyoruz. Yerinde ücretsiz keşif ile sizlere gereken bütün teknik bilgileri sunuyor, sorularınızı cevaplandırıyoruz. Bütün bu konularla ilgili geniş bilgi için diğer sayfalarımıza göz atabilir yada çağrı merkezimizi yedi gün yirmi dört saat arayarak uzman müşteri temsilcilerimizle görüşebilirsiniz.

Yangın Merdiveni Fiyatları

İstanbul yangın merdiveni fiyatları, bir çok etkenden etkilenerek değişkenlik göstermektedir. Firmalar arasında da bu rakamları değiştiren unsurlar bulunmaktadır. Hizmet alırken bu konuda sahip olmanız gereken bilgileri burada aktarmaya ve kıyaslama yapmanızın önündeki engelleri kaldırmaya gayret edeceğiz. Öncelikle konuyu maddeler halinde sıralayalım ve sonrasında açılımlarını aktaralım.

  • Merdivenin türü
  • Lokasyon
  • Metre yada kat bazlı fiyat politikası

Fiyatlar, inşa edilmesi planlanan merdivenin türüne göre değişkenlik gösterir. Aşağıda sıralamış olduğumuz çeşitlerden bir tanesi yapılan teknik incelemeler neticesinde netlik kazanır ve sonrasında birim ücreti ile çarpılarak fiyat teklifi sunulur. Konum, bir çok firmada bir kriter olarak yer almaktadır ne yazık ki. Ancak Hedef Mühendislik nerede olursanız olun size sabit bir ücret tarifesi uygular. Birde birim fiyat tarifeleri vardır. Kimi kuruluşlar metre kimileri ise kat olarak değerlendirme yapar. Biz sizlere daha hakkaniyetli çözümler sunabilmek için metre usulünü tercih etmekteyiz.

yangın merdiveni
Yangın Merdiveni İmalatı

Sizler için her zaman en kaliteli malzemeleri kullanarak imalat yapmak isteriz. Bu kapsamda öncelikle yaptığımız keşifte teknik incelemeler neticesinde kullanılacak malzemeleri belirleriz. Kat yüksekliğine göre sağlamlığın en üst düzeye ulaşmasının önünü açanda budur. Çelik profillerin et kalınlıklarını keşif esnasında bazı hesaplama yöntemlerini kullanarak belirliyoruz. Uzun yıllar boyunca ayakta kalan, sağlamlığından hiç bir şey kaybetmeyen ve ihtiyaç halinde görevini eksiksiz biçimde yerine getiren kaçış merdivenleri böylelikle ortaya çıkmış oluyor. Yangın esnasında kaçış alanı olmadığında yada yanlış imal edildiğinde insanların can güvenliğini tehlikeye atabilmektedir. Yapılan incelemeler de bunu göstermektedir. Her konuda aynı hassasiyeti göstererek bu gibi durumların önüne geçmek için var gücümüzle çalışıyoruz.

Her zaman en kaliteli, kusursuza yakın, yönetmeliğe uygun kaçış merdiveni uygulamalarına sahip olmanız için biz hep yanınızdayız.

Yangın Merdiveni Yönetmeliği Nedir?

Halk arasında yangın yönetmeliği olarak ta bilinen ve tam adı “binaların yangından korunmasına ilişkin yönetmelik” olan kurallar, yıllar içerisinde edinilen bilgilerin ve bilimsel verilerin ışığında uzmanlar tarafından hazırlanmış, yasal olarak yürürlüğe sokulmuş, yapılarda yangın güvenlik önlemlerini belirli kurallara göre şekillendiren metnin ismidir. Alınan bütün tedbirler burada belirtilmiş şekilde düzenlenmelidir. Hangi yapı türlerinde ne tür tedbirlerin alınması gerektiği açıkça bildirilmiş olan metne uyulma zorunluluğu bulunmaktadır.

Merdiven uygulamaları, 9.50 metreden daha yüksek binalar söz konusu olduğunda daha büyük bir dikkatle yapılmalıdır. Belirttiğimiz yükseklikten daha fazla olan binalarda dairesel tip yerine z tipi merdivenler kullanılmalıdır. 21.50 metreden yüksek yapılarda ise kurallar gereği en az iki adet acil kaçış yolu bulundurulmalıdır.

Yapılacak olan uygulamalarda bağlayıcı olduğu için konu hakkında bilgi sahibi kişilerce yapılma mecburiyeti de doğmaktadır. Sizlere profesyonel destek sunabilecek kurumsal firmalarla çalışmanız işte bu yüzden önemlidir. Hak ettiğiniz kalitede hizmet almak Hedef Mühendislik’le çalışmaktan geçer. Çağrı merkezimizi arayarak uzman müşteri temsilcilerimizle yukarıda değindiğimiz bütün konular hakkında geniş kapsamlı bilgiler edinebilirsiniz.

Kaç Çeşit Merdiven Türü Bulunmaktadır?
Yapıların kullanım alanları ve ihtiyaçlarına göre inşa edilebilen 3 çeşit merdiven bulunmaktadır. Dilerseniz bunları başlıklar halinde birlikte inceleyelim.

  • Dairesel: İsminden de anlaşılacağı üzere küre biçiminde inşa edilen bu ürün, dar kullanım alanlarında büyük avantaj sağlamaktadır. Tam merkezde büyük çapta çelik bir direk bulunur ve basamaklar etrafında konumlandırılır. Etrafını çeviren korkuluklar ile tamamlanır.
  • Z Tipi: Bu merdivende z harfine benzerliğinden dolayı böyle adlandırılır. Kurallara göre her 17 basamakta bir sahanlık bulundurulur. En çok tercih edilen türdür.
  • Makaralı: Bir makara yardımı ile hareket ettirilebilen, bazen menteşe kullanılarak katlanabilir şekilde imal edilen bu merdivenler, çok az yer kaplamaktadır.

Bütün bu yangın hizmetleri hakkında bilgi edinmek istediğinizde size bir telefon kadar yakınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir