Binanın Dış Cephesine Yangın Merdiveni İnşası

yanginYaşam alanlarımızın daha güvenli bir hale getirilebilmesi için ihtiyaç duyduğumuz bu kaçış yolları, hayati bir öneme sahiptir. Gerektiğinde canımızı emanet edeceğimiz için güvenilir ve dayanıklı olması gerekir. Binanın dış cephesine inşa edildiği için ekstra dikkatli olunması şarttır. Zira yakın tarihte ülkemizde meydana gelen ve binanın dış cephesindeki malzemenin yanması sonucu çok daha vahim bir tablonun ortaya çıkmasına zemin hazırlayan hadiseler de yaşanmaktadır. Ne yazık ki günümüz şartlarında konuyla ilgili gereken dikkat gösterilmemektedir. Halbuki yönetmeliklere göre yanmaz özelliğe sahip malzemelerin cephede kullanılması şarttır. Örneğin mantolama olarak nitelendirilen yalıtım uygulamasında yanıcı olmayan malzeme kullanılmadığında cephede hazır bulunan kaçış yolundaki insanlar, burada bir alevlenme meydana geldiğinde çok daha zor durumlarla karşı karşıya kalabilir.

Ya yanmaz sınıftaki malzemeler kullanılmalı yada prekast gibi beton özelliği taşıyan cephe seçenekleri değerlendirilmelidir. Kendinden yalıtım özelliğine sahip bu seçenek, yangın esnasında tutuşmayacağı için dışarıdan kaçışa olanak tanır. Sizlere tavsiyemiz böyle dış cephe malzemeleri kullanmanızdan yanadır. Dilerseniz prekast ürünleri hakkında bilgiye ilgili bağlantıdan ulaşabilir yada fikir sahibi olabilirsiniz.

Dış cephenin yangın esnasında bu denli hayati bir öneme sahip olduğu bir çok kişi tarafından bilinmez yada gereken ölçüde dikkate alınmaz. Halbuki siz gereken tedbirleri doğru şekilde alırsanız hem kendi hemde çevrenizdekilerin can güvenliğini arttırmış olursunuz. Yangınla mücadele çok geniş bir kavramdır ve bütün boyutları ile ele alınması gerekir. Yönetmelikte belirtilen önlemler tek başına yeterli olmayabilir. Her şeyi kapsamlı bir şekilde düşünmeli, adımlarınızı bu doğrultuda atmalısınız.

Siz değerli müşterilerimize konuya ilişkin gereken bütün profesyonel desteği uzman kadromuzla sunuyoruz. İstanbul’un neresinde olursanız olun bizi aradığınızda ziyaretinize gelip keşif çalışması yürütüyor, bütün eksikleri belirleyerek size kapsamlı bir rapor hazırlıyoruz. Hemen sonrasında fiyat teklifimizi de içeren teklifimizi onayınıza sunarız. Anlaşma sağladığımız taktirde ise uzman kadromuzla çok kısa bir süre içerisinde işi tamamlayarak kullanıma hazır hale getiririz. Hedef Mühendislik’le çalışmanın ayrıcalıklarını yaşarken memnuniyet garantili uygulamalarımızla olayın keyfini çıkarırsınız. Bize dilediğiniz an ulaşarak merak ettiğiniz her şeyi öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir