Binalarda Yangın Merdivenlerinin Önemi

Binalarda yangın merdivenin önemiHepimiz yaşadığımız betonarme yapılarda huzur içerisinde, güvenle vakit geçirebilmek için gereken alt yapıyı sağlamak isteriz. Kendi zevklerimize göre dizayn ettiğimiz alanlarda unutulmaz anılara sahip olmayı umut ederiz. Her şeyin umduğumuz gibi olması için gözden kaçırmamız gereken, hayati önem arz eden bir unsur bulunmaktadır, o da yangına karşı hazırlıklı olmaktadır. Hangi şartlar altında ve ne şekilde karşılaşabileceğimizi önceden kestirmenin mümkün olmadığı yangın gerçeğini göz ardı etmemek ve onunla daha oluşmadan savaşmak gerekir. Gelişen teknolojiden sonuna kadar yararlanarak önleyici sistemleri kullanmak, çıktığında ise hızlı müdahale sağlayarak büyümeden söndüren sprink gibi uygulamalardan istifade etmek gerekir. Hazırlıksız yakalanmamak için hiç zaman kaybetmeden hemen işe koyularak, can ve mal güvenliğimizi sağlamalıyız.

Çok Geç Olmadan Yangınla Mücadele Etmek

Gelin birlikte acil durum ortaya çıktığında meydana gelebilecek tabloyu bir iş merkezi üzerinden örneklendirelim. Elektrik kontağı, sigara izmariti yada başka bir nedenden dolayı yangın çıktığında hızla büyüyecek, alevler dört bir yanı saracak ve dumandan dolayı görüş sıfıra düşecektir. Panik halinde insanlar doğru kaçış alanlarına sevk edilemeyecek ve belki habersizce çok büyük tehlikelerin içerisinde kalacaktır. Böyle korkunç bir tabloda can kayıplarının yaşanması neredeyse kaçınılmazdır. Senaryosu bile ürkütücü olan bu duruma karşı neyse ki çaresiz değiliz. Atabileceğimiz adımlar, yapabileceğimiz bir çok şey var.

Yangın yönetmeliği, oldukça kapsamlı ve teknik çalışmalar neticesinde oluşturulmuş kuralları kapsayan bir metindir. Daha önceden yaşanmış durumlar incelenerek, analiz edilerek uzman kişilerce hazırlanmıştır. Amacı, binaları yangına karşı korunaklı hale getirirken insanların can ve mal güvenliğini sağlamaktır. Şimdi gelin yukarıdaki senaryoyu bu kurallara uygun bir yapıda yeniden kurgulayalım.

Doğru Önlemleri Alarak Güvenliği Sağlayın

Yangın hadisesi meydana geldiğinde elektronik sistemler hemen devreye girerek haberi olmayan insanları bilgilendirecektir. Söndürme ürünleri alevler büyümeden ilk müdahaleyi yaparak söndürecek, dumanların her yeri sarmasını engelleyecektir. Yönlendirme unsurları, güvenli kaçış alanı olan yangın merdiveni uygulamalarına insanları yönlendirecek, yangın kapısından geçen insanlar arka taraftaki ısı ve dumandan etkilenmeden oldukça hızlı bir biçimde dışarıya çıkacaktır. İtfaiye gelene kadar tahliye işlemi tamamlanacak, yetkililer insanları uzaklaştırarak profesyonel müdahaleyi gerçekleştirecektir. Sonuç olarak can kaybı yaşanmadan ucuz atlatılan bir an yaşanmış olacaktır.

Görüldüğü gibi uzman kişilerden destek alarak satın alacağınız ve kullanıma hazır hale getireceğiniz bu ürünler sayesinde durumu tam tersine döndürmek çok kolaydır. Firmamız sizlere bu konuda ücretsiz danışmanlık çözümleri sunmaktadır. Bizimle iletişim kurarak bu tür binalarda gereken bütün eksikleri kolaylıkla tamamlayabilirsiniz. İstanbul’un bütün ilçelerinde bugüne dek sizler için sayısız eksiksiz projeye imzamızı attık. Bundan sonrada kaliteli hizmetlerin adresi olarak size bir telefon uzaklıkta olmaya devam edeceğiz. Tecrübemizle ve uzman kadromuzla kalite arayanların yanındayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir